جمعه 1 تير 1397  
منوی اصلی
پیوندها
آب و هواي انتخابي
در حال لود آب و هواwaiting
 
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/2/7 پنجشنبهنماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در بازدید از شرکت گاز هرمزگان بیان کرد؛
اعتقاد ، باور و پیگیری عامل توسعه شرکت گاز هرمزگان
احمد مرادی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون انرژی در نشستی با پارسا پروین مدیرعامل و هیات رییسه شرکت گاز هرمزگان ، در جریان روند اجرای گازرسانی به استان و مشکلات و موانع موجود قرار گرفت.به گزارش روابط عمومی شرکت گاز هرمزگان، در این جلسه پارسا پروین ضمن ارایه گزارش مبسوطی از فعالیتها و برنامه های آتی شرکت، بیان نمود: عملیات گازرسانی به فاز 4 بندرعباس (محدوده شمال بلوار امام حسین تا شهرک نور) و فاز 5 (از انتهای محله شهرک توحید ، بهشت بندر، داماهی، چهار راه پگاه ) تا پایان سالجاری به اتمام می رسد و در مجموع دو فاز، 31 هزار خانوار تحت پوشش گاز طبیعی قرار خواهند گرفت.

«پروین» در خصوص گازرسانی به غرب استان اظهار داشت: به لطف الهی گازرسانی به فاز یک شهر بستک با 2 هزار انشعاب و بیش از 6 هزار مشترک، گازرسانی شبکه داخلی فاز نخست شهر بندرخمیر به طول 13 کیلومتر  و بهره مندی 700 خانوار از نعمت گاز طبیعی و گازرسانی شبکه داخلی فاز نخست شهر قشم به طول 35 کیلومتر انجام شده است.

وی در ادامه افزود: توجیه ستاد شرکت ملی گاز در خصوص اجرای عملیات گازرسانی فازهای بعدی شهرهای بستک، بندرخمیر و قشم منوط به اشتراک پذیری 50 درصد از شهروندان در فاز نخست می باشد که این امر یکی از مشکلات شرکت گاز استان در تسریع روند گازرسانی به استان با وجود قرار گرفتن صنایع بی شمار در نواحی مذکور می باشد.

مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان  تصریح نمود: در حال حاضر عملیات گازرسانی  به غرب استان که یکی از نقاط مهم آن، شهر بندرلنگه است علی رغم  وجود صنایع کوچک و بزرگ و سرمایه گذاران خارجی  به دلیل توجیه شرکت ملی گاز منوط به نسبت تقاضاهای نیروگاه ها و صنایع این منطقه جهت  اشتراک گاز طبیعی و عدم زیرساخت مناسب این امر محقق نشده و همچنان شرکت گاز استان به جدیت پیگیر این مهم می باشد.

پارسا پروین به طرح جامع گازرسانی اشاره کرد و گفت: تلاش شرکت گاز این است مناطق شمالی استان نیز جزو مناطق سردسیر لحاظ شود تا هزینه سرانه انشعاب به اعضای هر خانوار افزایش یابد.

«پروین» ابراز امیدواری نمود:  گازرسانی به شهر فارغان و احمدی و همچنین پروژه گازرسانی به باینوج، دهستان بالا و پایین و دشتوئیه به صورت مستمر در حال پیگیری بوده تا انشاا... در آینده نزدیک محقق گردد.

وی با اشاره به اینکه اولویت اصلی گازرسانی به شهرها و مناطقی است که در جوار خط انتقال می باشند تاکید نمود: شرکت گاز هرمزگان در صدد است برای صنایع کوچک نیز بستر و زیرساخت مناسبی ایجاد نماید تا چرخه صنعت و تولید داخلی گسترش یابد و اشتغال و کارآفرینی صورت پذیرد.

مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان ابراز داشت: مهم ترین دلیل ضرورت استفاده از گاز طبیعی علاوه بر کاهش آلودگی های زیست محیطی، تفاوت هزینه هاست که با استفاده صنایع از گاز طبیعی و جایگزین نمودن سوخت های مازوت ، صرفه جویی میلیاردی را به دنبال خواهد داشت. 

پارسا پروین در بخش دیگری از سخنانش اذعان داشت: شرکت گاز با قرار داد با جهاد دانشگاهی و فنی و حرفه ایی استان، اقدام به پرورش و آموزش افراد مستعد و نیروهای بومی نموده تا در زمینه گازرسانی و لوله کشی منازل به نوعی خودکفا شویم.

در پایان احمد مرادی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از خدمات شایسته و عملکرد شرکت گاز استان ابراز رضایت نمود و گفت: اعتقاد، باور و پیگیری کارکنان و مسوولان شرکت گاز عامل مهم توسعه و پیشرفت آنها شده است.

احمد مرادی اظهار داشت: همچنان به جدیت پیگیر کارها باشید، مشکلات و طرح های خود را بیان کنید تا با هم اندیشی و ارایه راهکارها، موانع و سدها را پشت سر نهاده و سربلند و مستدام رسالت خطیر گازرسانی محقق گردد.

 

 


  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
 
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما