جمعه 24 آبان 1398  
منوی اصلی
نظر خواهي
نظر شما در خصوص نحوه ارائه خدمات شرکت گاز استان هرمزگان چیست؟
   
ضعیف
متوسط
خوب
عالی


بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 507083
تعداد بازديد از سايت: 155052166
تعداد بازديد زيرپورتال: 601284
اين زيرپورتال امروز: 633
در امروز: 74283
اين صفحه امروز: 480
 
امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 155052166
  تعداد بازدید این صفحه: 507083
  در امروز: 74283

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1398/7/16 سه‌شنبه
برقراری ارتباط سامانه مانیتورینگ شرکت گاز هرمزگان به مرکز دیسپچینگ منطقه 6 عملیات انتقال گاز
شرکت گاز هرمزگان به عنوان سرآمد اجرای سیستم مانیتورینگ در بین شرکت های گاز استانی، با اختصاص لینک ارتباطی به مرکز دیسپچینگ منطقه 6 عملیات انتقال گاز، امکان استفاده و بهره برداری از سامانه مانیتورینگ را با ایجاد مسیر برای این منطقه، فراهم نمود.


شرکت گاز هرمزگان به عنوان سرآمد اجرای سیستم مانیتورینگ در بین شرکت های گاز استانی، با اختصاص لینک ارتباطی به مرکز دیسپچینگ منطقه 6 عملیات انتقال گاز، امکان استفاده و بهره برداری از سامانه مانیتورینگ را با ایجاد مسیر برای
این منطقه، فراهم نمود.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز هرمزگان، جلسه افتتاحیه بهره برداری از لینک ارتباطی سامانه مانیتورینگ شرکت گاز هرمزگان، با حضور زیارتی رییس اندازه گیری شرکت انتقال گاز ایران، فواد حمزوی مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان، کرم گودرزی مدیر منطقه 6 عملیات انتقال گاز، سید احسان قنادزاده تفتی رییس اندازه گیری و توزیع، ابراهیم صفری رییس اجرای طرح ها و سایر مسوولان دو شرکت در سالن کنفرانس منطقه 6 عملیات انتقال گاز برگزار شد.

زیارتی رییس اندازه گیری شرکت انتقال گاز ایران بیان کرد: این اقدام بزرگ شرکت گاز هرمزگان، از اهمیت و حساسیت بالایی برخوردار است و در تحقق برنامه ها و معیارهای شرکت ملی گاز در کیفیت و نگهداری از ایستگاه ها،صرفه جویی و بهره برداری از گاز نقش مهم و تاثیرگذاری دارد.

وی همچنین افزود: سعید توکلی مدیر شرکت انتقال گاز ایران  و مصدقی مدیر هماهنگی عملیات از اقدامات تاثیرگذاری که در شرکت گاز هرمزگان انجام شده است تشکر و قدردانی نمودند.

مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان بیان کرد: شرکت گاز استان هرمزگان به عنوان یکی از پیشگامان با کیفیت ترین و بهینه ترین سیستم مانیتورینگ ایستگاه های تقلیل فشار گاز در بین شرکت های گاز استانی از سال 92 به رهبری ابراهیم صفری رییس سابق اندازه گیری شرکت گاز هرمزگان و حمایت مدیرعامل وقت پارسا پروین پروژه مانیتورینگ ایستگاه ها را آغاز کردند که جای بسی تقدیر و تشکر دارد.

فواد حمزوی اظهار داشت: با توجه به  اهمیت موضوع و جلوگیری از هزینه های بالا و سرسام آور و موازی کاری با پروژه مهندسی توسعه، طی جلسه مدیران در ستاد ملی گاز  برای نخستین بار در کشور مقرر شد لینک ارتباطی مانیتورینگ شرکت گاز استان هرمزگان به صورت پایلوت در اختیار منطقه 6 عملیات انتقال گاز قرار گیرد. که با جلسات متعدد، هماهنگی های لازم انجام شد و پس از طی مراحل سخت (مباحث حراستی و فناوری اطلاعات) برقراری ارتباط در مرکز مانیتورینگ و دیسپچینگ منطقه 6 عملیات انتقال گاز میسر شد.

فواد حمزوی خبر داد: به منظور اجرای فاز دوم مانیتورینگ شرکت گاز استان، پروژه ای با هزینه ای بیش از 10 میلیارد تومان در دست اقدام بوده که به همت سید احسان قنادزاده تفتی رییس اندازه گیری و توزیع  و همکارانش، واحد مخابرات  و سایر واحدهای مربوطه به امید خدا تا سال آینده به بهره برداری خواهد رسید، که در نتیجه تمامی ایستگاه های مشترک و نقاط برداشت گاز تحت پوشش این سامانه قرار خواهد گرفت و بری منطقه 6 عملیات انتقال گاز نیز قابل بهره برداری خواهد بود.

در ادامه سید احسان قنادزاده تفتی سرپرست اندازه گیری و توزیع شرکت گاز هرمزگان گفت: در حال حاضر 70 ایستگاه تقلیل فشار گاز و اندازه گیری داریم که حدود 30 ایستگاه به صورت مشترک با منطقه 6 عملیات انتقال گاز مورد بهره برداری قرار می گیرد.

قنادزاده یکی از مهم ترین مزیت های اجرای سیستم مانیتورینگ را نظارت آنلاین بر ایستگاه های سطح استان عنوان کرد و افزود: افزایش ضریب اطمینان پایش سیستم با توجه به نظارت دوجانبه آنلاین مخصوصا در مورد ایستگاه های مهم و عمده، مشاهده آنلاین فشار و دما و سوابق آن طی روزهای قبل و اطمینان از صحت محاسبه ضریب تصحیح، مدیریت گازهای گم شده، صرفه جویی در هزینه، زمان و نیز افزایش صحت و دقت در اندازه گیری، از فواید اجرای پروژه مانیتورینگ می باشد.

وی همچنین افزود: نتایج حاصل از اجرای این طرح پایلوت مبنای تصمیم گیری و اجرای کانال ارتباطی سایر شرکت های گاز استانی و مناطق عملیات انتقال گاز قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است در پایان،  لینک ارتباطی سامانه مانیتورینگ شرکت گاز هرمزگان در مرکز IOC منطقه 6 عملیات انتقال گاز رونمایی و بهره برداری شد.

 


  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
 
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما