صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار  


نسخه چاپي

هزینه ۴۰۰ میلیارد ریالی گازرسانی برای اولین بار در قشم

رئیس اداره گاز شهرستان قشم افزود: برای اولین بار و در دولت تدبیر و امید، ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای طرح گازرسانی قشم هزینه شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان هرمزگان و به نقل از خبرگزاری ایرنا، سید الیاس هاشمی روز شنبه در گفت‌وگو با این خبرگزاری، افزود:برای اولین بار و در دولت تدبیر و امید، ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای طرح گازرسانی قشم هزینه شده است و  این میزان اعتبار، در بخش روستایی ۲۰ درصد و در بخش شهری نیز ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 

وی ادامه داد: طرح گازرسانی از سال ۹۲ با راه اندازی کارخانه سیمان و خط ایستگاه گاز در قشم آغاز شد و تا پایان امسال در شهر درگهان و  روستاهای هُلُر و کووه‌ای در این جزیره اجرا می‌شود.

 

رئیس اداره گاز قشم تصریح کرد:با تحقق این طرح، پنجهزار خانوار شهری و روستایی زیر پوشش گازخانگی قرار می‌گیرند.

هاشمی افزود: هم‌اینک یکهزار و ۵۰۰ علمک گاز در شهر درگهان و روستاهای اطراف آن نصب شده است که تا پایان سال به سه‌هزار و ۵۰۰ علمک می‌رسد.

 

وی ادامه داد: شبکه انتقال گاز درگهان، هلر و کووه‌ای ۱۲۰ کیلومتر است و تاکنون ۳۳۰ مشترک خانگی و ۴۲ مشترک تجاری و اداری در حال استفاده از نعمت گاز طبیعی هستند و برای رفاه حال مردم این منطقه، واحد امور مشترکین و امداد گاز درگهان فعال شده است.

 

رئیس اداره گاز قشم اظهار کرد: همچنین شبکه توزیع گاز در شهر قشم  ۱۵ کیلومتر است که در مرحله‌ اول ۴۷۲ علمک در شهرک سام و زال قشم نصب شد.

وی افزود: پیشبینی می‌شود تا پایان شهریور سال آتی تعداد علمک‌های نصب شده در قشم به چهار هزار افزایش یابد که قابلیت تامین گاز ۱۲ هزار مشترک را داراست و سال آینده نیز، شهر سوزا و روستاهای اطراف آن از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند.

 

گفتنی است شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده‌است.

 

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/06/29 - ٠٩:٣٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 154

خروج
تصاویر منتخب