صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار  


نسخه چاپي

از دارت بانوان تا پنالتی آقایان در شرکت گاز هرمزگان/ از تاریخچه دارت تا کفش معلق در هوا

کارشناس روابط عمومی شرکت گاز هرمزگان طی یادداشتی در خصوص برگزاری مسابقات ورزشی بین کارکنان این شرکت و تاثیر آن آورده است :متاسفانه بیماری کرونا سبب شده تا برخی از برنامه و فعالیت ها با محدویت هایی مواجه شود چه درادارات، سازمان ها و چه در کوچه، محله و منازل. این روز ها هر حساس منصفی می داند که یکی از ترکش های کرونا نیز به مسابقات ورزشی خورده که در محیط های بیرون کم تر و با حساسیت بیش تری به نسبت گذشته برگزار می شود.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان هرمزگان،کارشناس روابط عمومی این شرکت، طی یادداشتی در خصوص برگزاری مسابقات ورزشی بین کارکنان  و تاثیرات آن آورده است :

 

 

بمناسبت هفته دفاع مقدس و به همت پایگاه مقاومت بسیج شهید خاکسار نژاد، واحد خدمات اجتماعی و رفاهی (امور ورزش)و روابط عمومی، مسابقات ورزشی در فضای باز و با رعایت پروتکل های بهداشتی مسابقات ورزشی بین کارکنان  شرکت گاز استان هرمزگان برگزار شد.

 

 

 

 

متاسفانه بیماری کرونا سبب شده تا برخی از برنامه و فعالیت ها با محدویت هایی مواجه شود چه درادارات  و سازمان ها و چه در کوچه، محله و منازل.

این روز ها هر حساس منصفی می داند که  یکی از ترکش های کرونا نیز به مسابقات ورزشی خورده که در محیط های بیرون کم تر و با حساسیت بیش تری به نسبت گذشته  برگزار می شود.

 

 

علی ای حال  جهت ایجاد شور و نشاط بین کارکنان  شرکت گاز و بمناسبت هفته دفاع مقدس ، به همت پایگاه مقاومت بسیج شهید خاکسار نژاد، واحد خدمات اجتماعی و رفاهی (امور ورزش) و روابط عمومی  این شرکت و رایزنی های انجام شده با مدیر عامل محترم، همگی متفق القول شدند تا مسابقات ورزشی دارت  برای بانوان و پنالتی برای آقایان  در فضای باز شرکت  و با رعایت پروتکل های بهداشتی  برگزار شود.

 

 

 طبق اطلاع رسانی های انجام شده، وعده دیدار جهت حضور بانوان و پرتاب تیرها به سمت تخته  رنگارنگ دارت  ساعت  12و 30  روز یک شنبه سیزدهم مهرماه بود و یک ساعت بعد تر هم زمان برگزاری مسابقات پنالتی برای آقایان.

 

ورزش دارتی که تاریخچه اش به  نوعی به تفریح سربازان انگلیسی در جنگ و قرن  پانزدهم میلادی بر می گردد که  بعدها با تغییراتی، زمینه ساز ورزش دارت امروزی  شد.

علی ای حال  بانوان داوطلب آمده  و یکی پس از دیگری و به سلیقه خود تیرهای آبی و قرمز را به سمت سیبل شلیک کرده و بسته به مکان سیبل امتیاز مورد نظر را گرفته.

 

 

سیبلی که از یک تا 20 و به طور نامنظم شماره گذاری شده واین که اگر وسط خال بزنی 50گرفته ای ، دور خال 25 و نقطه های دیگر امتیاز متفاوت  و در صورتی بیش ترین امتیاز که  60 می باشد را کسب  خواهی کرد  که دقیقا در رینگ وسط و درناحیه شماره  20 بزنی که ضرب در عدد سه خواهد شد.

 

 

 

 

مع الاوصف پس از قلق گیری، 6تیر توسط هر نفر نواخته، امتیاز ها جمع بندی و سه نفر برتر مشخص و با حضور مدیرعامل،رئوسای واحد روابط عمومی و خدمات رفاهی و اجتماعی  جوایز به نفرات برتر اهدا شد.

در پایان نیز با رعایت فاصله، کادو به دست و ماسک ها کمی پایین زده،عکس یادگاری گرفته شد.

 

نفر اول: زهرا صادقی  از واحد امور قراردادها(نفر وسط)

نفر دوم: منیژه امانی از واحد مالی(نفر  اول سمت راست)

نفر سوم: نجمه رهنما از واحد فناوری و اطلاعات(نفر اول سمت چپ)

 

 

 

بساط دارت برچیده و حال دیگربه قولی از هرچه بگذریم سخن دوست خوش تر است؛ همکاران چشم انتظار  مهیا کردن مقدمات مسابقه پنالتی بوده،  دروازه تقریبا یک در یک بی جان ما با فاصله اجتماعی چند ده متری نسبته به  درب ساختمان مرکزی شرکت با قدرت و صلابت مستقر شد و دو توپ هم آورده و سه نقطه به فاصله متفاوت مشخص و هرچه نقطه از دروازه دورتر باشد به طبع امتیاز بیش تری را کسب خواهی کرد در صورت گل کردن آن.

 

 

 

 

 

نگارنده خود شاهد بود؛ همکاران دیگر آن قدر پرشور و حرارت بوده و به قولی از این کرونا به ستوه آمده که فقط قصد ضربه به توپ  داشتند و دیگر گل شدن و یا نشدنش زیاد مهم نبود و به قولی "إنما الأعمال بالنيات." و همین که آمده و جسم خویش را برای لختی  از مشغولیات کار و زندگی   رها کرده و  خود را در معرض، توپ و تور و  هوای تقریبا متبوع پاییزی  قرار داده خود سودمند است و کارگشا.

 

 

 

 علی ای حال هر نفر سه پنالتی سهمیه داشته و یعنی از هرنقطه یک شوت می تواند به سمت دروازه شلیک کند.

 

آقایان نیز یکی پس از دیگری و از واحدهای مختلف از مالی گرفته تا مخابرات،فناوری اطلاعات تا بهره برداری، امور مهندسی و اجرای طرح ها تا خدمات رفاهی، روابط عمومی تا برنامه ریزی، حراست و... آمده و پنالتی خویش را زده.

 

سه نفر مشخص و به مرحله بعد صعود کرده و در نهایت و پس از چندین شوت به سمت دروزاه توسط آن ها،نفرات برتر مشخص شدند.

 

نفر اول: محمود خادمی از واحد امور مهندسی و اجرای طرح ها(نفر اول از سمت چپ)

نفر دوم: میثم خسروی از واحد حراست(نفر اول  از سمت راست) و

نفر سوم: حمید حاتمی از واحد خدمات رفاهی و اجتماعی(نفر دوم از سمت راست)

 

 گفتنی است برگزاری  مسابقه پنالتی  و مشخص شدن نفرات برتر هم زمان بود با برگزاری جلسه در سالن کنفرانس طبقه دوم و حضور مدیرعامل و رووسای واحد ها و... در آن جلسه.

 

جلسه تمام و به نوعی همگی پایین آمده، جهت اهدا جوایز به نفرات برگزیده.

هرچند مدیرعامل و رئوسای واحد ها نیز  سودای زدن پنالتی داشتند و ورزش دوستان می دانند  مگر می شود آدمی توپ و تور را  آماده ببیند  و وسوسه شوت زدن نشود حتی به تفنن.

 

 

 

 آنان نیز پنالتی های خود را زده منتها با این تفاوت که دیگر جایزه ای در کار نیست، نفرات مشخص شده و به قولا جوایز به تعداد است! هرچند  در این بین  دیگر کُری خوانی  استقلالی و پرسپولیسی بودن   نیز به گوش می رسید.

 

 

 

 برخی از کارکنان نیز  به دلیل مشغله کاری،خانوادگی و پایان  ساعات اداری خواهان رفتن به پارکینگ و سپس  منزل  خویش بودند، اصرار همکاران و دوستان و  به نوعی توفیق اجباری سبب شد تا آن ها نیز پایی به توپ بزنند و با این تفاوت که با لبخند  مسرت بخشی از امید و نشاط  مجدد به سمت پارکینگ روند.

 

دیگر بگذریم از صحنه های بی بدیع این مسابقه و مثلا  کفش یکی از همکاران  که با نواختن کفشش به توپ،توپ  به یک سمت رفت و لنگه کفش معلقش به سمت باغچه کنار محوطه و خنده بود که بر لبان همکاران  نشست.

 

 

 

 

 من حیث المجموع 13 مهرماه 99، با عکس دسته جمعی فوق در قاب دوربین ثبت شد و امید است خاطره ای نیک شده باشد برای همکاران، چه نفرات برگزیده و چه شرکت کننده.

 به قلم فریاد

 

 


سایر تصاویر این مسابقات را از دید دوربین واحد روابط عمومی می توانید ببینید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/07/16 - ١٧:٢٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 169

خروج
تصاویر منتخب