صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار  


نسخه چاپي

عملیات اجرایی گازرسانی به نیروگاه های کیش آغاز شد

همزمان با آغاز دهه فجر، عملیات اجرایی پروژه بزرگ و استراتژیک گازرسانی به نیروگاه های کیش آغاز شد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان هرمزگان،فواد حمزوی،مدیر عامل شرکت گاز استان هرمزگان، ضمن تبریک فرارسیدن چهل و دومین سالگرد پیروی شکوهمند انقلاب اسلامی، اظهار کرد:همزمان با آغاز دهه فجر در سال جاری،عملیات  اجرایی پروژه بزرگ و استراتژیک گازرسانی به  نیروگاه های کیش آغاز شد.

 

وی افزود:با توجه به این که نیروگاه های موجود در این جزیره به دلیل کمبود گاز، روزانه یک میلیون لیتر گازوئیل مصرف می کنند و بمنظور جلوگیری از مصرف سوخت مایع  و حفاظت از محیط زیست  جزیره که تاقبل از بیماری فراگیر کرونا، میزبان  صدها هزار نفر گردشگر از سراسر کشور بوده، بی شک با آمدن گاز طببیعی شاهد رشد و تحول عظیمی در این منطقه خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان خاطرنشان کرد: گازرسانی به نیروگاه‌های کیش، پروژه‌ای در تراز ملی است که ضمن تأمین پایدار نیاز این جزیره سبب اثربخشی بر دیگر حوزه‌های پیرامونی نیز خواهد بود.

گفتنی است در شروع این عملیات، رئیس اداره گاز کیش،رئیس امور مهندسی و اجرای طرح ها،مشاور نظارت عالیه ،کارگاهی و شرکت مجری پروژه شرکت گاز استان هرمزگان نیز حضور داشتند.

 

شایان ذکر است  جزیره کیش یکی  از بخش‌های  شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان و از جاهای دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران  محسوب می شود که سالانه به‌طور متوسط، بیش از یک میلیون و هفتصد هزار گردشگر از این جزیره مرجانی بازدید می‌کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/11/12 - ١٩:٢٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 144

خروج
تصاویر منتخب