صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار در آینه رسانه 


نسخه چاپي

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس:

روند گازرسانی به هرمزگان تسریع می‌یابد/زمینه گازرسانی به ۱۱۶۱ روستا فراهم است

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از تسریع در روند گازرسانی به استان هرمزگان خبرداد.

به گزراش روابط عمومی شرکت گاز استان هرمزگان و به نقل از خبرگزاری ایسنا،احمد مرادی در گفت و گو با این خبرگزاری، افزود: جلسه ای با وزیر نفت برگزار و گلایه مندی خود را در خصوص روند کند گازرسانی به استان هرمزگان مطرح کردم که مشاور وزیر در امور گاز مأمور رسیدگی به این دغدغه مردم هرمزگان شد.

 

وی با بیان اینکه پیرامون این موضوع دو جلسه با مشاور وزیر نفت در امور گاز برگزار و قرار بر ترسیع روند گازرسانی به استان هرمزگان شد، تصریح کرد: در جلسه روز گذشته(سوم آذرماه) با حضور استاندار هرمزگان دغدغه ها فصل بندی و مطرح شد تا بتوان با برنامه ریزی صحیح این روند در مسیر سرعت و پیشرفت قرار بگیرد.

 

مرادی با اشاره به اینکه از ۲۲۷۳ روستا تنها ۲۸ روستا هرمزگان گازرسانی شده است، اضافه کرد: در شهر بندرعباس از ۸۲ هزار و ۸۸۶ نفر تحت پوشش تنها ۱۳ هزار و ۷۵۳ نفر اشتراک گاز دریافت کرده اند که نیاز به تسریع در روند جذب اشتراک دارد و تا رسیدن به عدد ایده آل فاصله زیادی وجود دارد.

 

وی با بیان اینکه طبق بررسی صورت گرفته سرانه گازکشی برای هر اشتراک در هرمزگان ۱۲ میلیون تومان برای هر خانوار است، عنوان کرد: با رایزنی های صورت گرفته قرار شد این میزان به ۲۰ میلیون تومان افزایش یابد و مابقی آن با پیگیری استاندار هرمزگان جبران شود.

 

عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس با اشاره به اینکه زمینه گازرسانی به ۱۱۶۱ روستا استان هرمزگان فراهم است، بیان کرد: قرار بر آن شد با همکاری شهرداری بندرعباس زیرساخت ها فراهم و زمینه تسریع انشعاب گیری و اشتراک پذیری سرعت بگیرد.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/09/04 - ١٣:٢٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 807

خروج
تصاویر منتخب