صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

مشتركين كم مصرف استان هرمزگان قبض گاز را رايگان دريافت مي كنند

مديرعامل شركت گاز استان هرمزگان گفت: از اول دي‌ماه؛ مشتركين خانگي در استان هرمزگان كه ميزان مصرف آن‌ها كم‌تر از الگوي مصوب شده باشد، از تخفيف ۱۰۰ درصدي بهره مند مي شوند.

به گزارش روابط عمومي شركت گاز استان هرمزگان، فواد حمزوی، با اشاره به موضوع پيشنهاد وزارت نفت و مصوبه اي که به تصويب هيات وزيران رسيد، اظهار کرد: طبق اين مصوبه، قيمت گاز مشتركين كم مصرف گاز طبيعي از ابتداي دي ماه امسال با تخفيف 100 درصدي محاسبه شده و اين بخشودگي شامل گاز‌بها و همه هزينه‌هاي مرتبط با آن شامل ماليات، عوارض، ارزش افزوده و عوارض گازرساني است .

 

وی هدف از اجراي اين طرح را تشويق مشتركين به رعايت الگوي مصرف بهينه گاز عنوان کرد و افزود: ترغيب مشتركين پرمصرف به تغيير رفتار مصرف،كاهش مصارف غيرضروری و نهادينه‌سازي مصرف صحيح گاز طبيعي نیز از دیگر اهداف این طرح می باشد.

 

حمزوی تصریح کرد: ایام سرد از ۱۶ آبان تا ۱۵ فروردین و ایام گرم از ۱۶ فروردین تا ۱۵ آبان است و  اقلیم‌ها نیز از خیلی سرد در اقیلم اول تا خیلی گرم در اقلیم پنجم دسته‌بندی شده است؛ طبق اعلام مصوبه هيات وزيران در ایام سرد سال، مشترکان در اقلیم‌های ۱، ۲ و ۳ اگر در هر ماه کمتر از ۲۰۰ متر مکعب گاز مصرف کنند، از تخفیف ۱۰۰ درصدی بهره‌مند خواهند شد.

 

مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان افزود: بر اساس این مصوبه، میزان مصرف مجاز برای اقلیم ۴ در ایام سرد سال ، ۱۵۰ مترمکعب در ماه و برای اقلیم ۵ نیز، ۱۰۰ مترمکعب در هر ماه تعیین شده است که در استان هرمزگان، شهرستان حاجی آباد جز اقلیم 4 و مابقی شهرستان های آن بنا به شرایط آب و هوایی جزو اقلیم پنجم محسوب می شوند.

 

وی تصریح کرد: در ايام گرم نيز همه اقليم ها از نيمه دوم فروردين تا نيمه اول آبان در صورتي كه مصرف 45 متر مكعب درماه و كمتر را داشته باشند؛ از تخفيف اين طرح بهره مند خواهند شد.

 

حمزوی ابراز کرد: مشترکین گاز در استان هرمزگان نیز می توانند با اصلاح الگوی مصرف خود مشمول این طرح شوند  و مشترکینی که میانگین مصرف  خود  در سال جاری را نسبت به سال های 96 و97 به میزان 10 درصد کاهش دهند، از تخفیف 15 درصدی گازبها  برخوردار می شوند و اگر مشترکان پر مصرف به نسبت سال ۹۶ و ۹۷، بیش از ۱۵ درصد افزایش مصرف داشته باشند، قیمت کل گاز مصرفی آن‌ها،  ۱۵ درصد افزایش می‌یابد.

 

 

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/10/29 - ١٤:٣٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 116

خروج
تصاویر منتخب