صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار  


نسخه چاپي

طی یک گزارش میدانی محقق شد :

آیا گاز شهری در رونق شهر بستک تاثیر داشته است؟

فرماندار، امام جمعه و نماینده ولی فقیه، خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک و برخی مردم و صنوف در شهر بستک به تاثیر گاز شهری در آبادانی این شهر ،روستاهای بستک، شرایط زندگی کاری و محیط خانوادگی خود پرداختند.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان هرمزگان، در هفته ای که گذشت واحد روابط عمومی این شرکت با هماهنگی انجام شده با صداوسیمای مرکز خلیج فارس، به همراه دو نفر از خبرنگاران برنامه در شهر  به شهر بستک سفر کرده و به طور میدانی و با رعایت پروتکل های بهداشتی نظرات و دیدگاه های مردم و مسئولین این شهرستان را در خصوص گاز رسانی به این شهر و تاثیر آن بر کیفیت زندگی خود  جویا شدند.

در زیر آنچه می خوانید و می بینید ،گزارشی مصور از نظرات مردم و مسئولین این شهرستان در خصوص این نعمت الهی است.

 

 

فرماندار شهرستان بستک گاز شهری در بالابردن آبادانی و کیفیت زندگی شهر بستک موثر بوده است.

سیدشمس‌الدین حسینی قتالی، فرماندار شهرستان بستک  نیز در خصوص نقش گاز طبیعی در آبادانی مناطق اشاره و افزود: بی شک گاز شهری در آبادانی و بالا بردن کیفیت زندگی اهالی شهر بستک تاثیر داشته و مردم عزیز بستکی  که علمک گاز درب خانه آن ها نصب شده می توانند پس از مراجعه به نظام مهندسی این شهرستان و انتخاب مجری لوله کشی گاز در منزل خود،به اداره گاز بستک واقع در بلوار امام شافعی جهت اخذ اشتراک گاز اقدام کنند.

وی افزود: با استفاده مردم از این نعمت الهی شاهد کاهش تردد ها در شهر جهت تعویض سیلندر گاز خواهیم بود و به خصوص در این ایام که با بیماری کرونا دست و پنجه نرم می کنیم و هم چنین گاز شهری  میتواند در توسعه صنایع و بخصوص مرغداری هایی که در این شهر وجود دارد تحول بسیارخوبی ایجاد کند.

 

امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان بستک یکی از مهم ترین راه های پیشرفت و توسعه هر منطقه برخورداری از گاز شهری است.

 

حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه بستک (نماینده ولی فقیه در شهرستان بستک)تصریح کرد:  صنعت می تواند  بهترین راه برای توسعه هر منطقه  باشد و  کارخانه ها خود نیازمند  سوختی به نام گاز طبیعی می باشند  و برخی صنوف نیز که در شهر ها وجود دارد نیازمند این نعمت الهی هستند .

دبیر نماز شهرستان بستک عنوان کرد: در واقع گاز  شهری سبب توسعه شهرها و روستاهارا به دنبال دارد که با رفتن گاز شهری به روستاها آن مناطق نیز توسعه خواهند یافت و از شرکت گاز استان هرمزگان نیز به دلیل زحماتی که در این مسیر جهت گازرسانی به شهرستان تاکنون کشیده اند و خواهند کشید تقدیر و تشکر می نمایم.

 

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک آمدن گاز شهری خدمت بزرگی به شهرستان بستک است/رفتن گاز طبیعی به روستاهای بستک خبر مسرت بخشی برای روستائیان و مسئولین است.

 

سید محمد یوسف حسینی نژاد خطیب نماز جمعه اهل سنت نیز افزود: با  استفاده بهینه و  شایسته از این نعمت الهی می توان  شاکر پروردگار خویش  در عمل بود و آمدن گاز شهری خدمت بزرگی به شهرستان بستک است.

وی  اظهار داشت: گاز شهری  امنیت بالاتری به نسبت سیلندر گاز  دارد و هم چنین دوام و پایداری گاز شهری و هزینه مصرف آن  باز به مراتب کم تر از کپسول گاز است و از شهروندان بستکی درخواست می کنم که نسبت به اشتراک پذیری گاز طبیعی اقدام کنند و تشکر از این که این نعمت الهی قرار است به روستاهای این شهرستان نیز برده شود و این خود خبر مسرت بخشی برای روستانشیان بستکی و مسئولین است.

 

 ارباب رجوع محترمی که به اداره گاز بستک جهت اشتراک پذیری آمده و با مشترک شدن گاز  می خواست   به نوعی از حمل و نقل کپسول 11 کیلویی خلاص شود و گویا همسایگان و آشنایان او  که تاکنون از گاز شهری در حال استفاده هستند گلایه و شکایتی نداشته اند و مورد آخر هم بحث ایمنی را پیش کشیدند  که ایشان نیز بر این موضوع صحه گذاشتند که ایمنی گاز شهری به مراتب از سیلندرگاز بیش تر است.

 

 

شیرینی  و خشکبار توحید که در نزدیکی اداره گاز بستک و واقع در بلوار امام شافعی این شهر قراردارد و مسئول آن صنف نیز از کاهش هزینه هایش که تقریبا 70الی 80 درصد  به نسبت  کپسول گاز (گاز مایع) کاهش پیدا کرده به دلیل استفاده از گاز شهری در مقایسه با کپسول گاز یا همان گاز مایع (LPG)

 

 

 

 رستوران مرکزی واقع در بلوار امام خامنه ای  شهر بستک قرار دارد و سرآشپز آن جا نیز از  مصرف بیش تر گاز شهری در قیاس با سیلندرهای گاز برای صنف خود خبر داد  به دلیل این که  که مصرف گاز شهری راحت است و با وجود این که  تعداد اجاق هایشان را افزایش داده اند  اما هزینه گازشان  حداقل یک سوم  به نسبت قبل کاهش پیدا کرده  و هم چنین تسریع در تهیه غذا و صدمه ندیدن ظروف پخت غذا به دلیل  استفاده از ازاین نعمت الهی. 

 

 

 

در ادامه و تهیه این گزارش نیز سری به جایگاه CNG  گاز این شهر زده و شهروندی که در حین زدن گاز به خودروی خود و هم چنین متصدی این جایگاه هردو از  از پایین بودن  و به صرفه بودن هزینه گاز به نسبت بنزین  خبردادند .

 

 

یکی دیگر از صنوفی که از بدو شروعش با گاز شهری در این شهر شروع به کار کرده، نانوایی لواشی  بود که با چندیدن کارگر مشغول به کار بودند و شاطر آن نیز از راحتی و تمیزی استفاده از این نعمت 

 

 

 

گفتنی است از سال 93 گاز شهری وارد شهرستان بستک شده و تاکنون بیش از 2000 علمک گاز در در این شهر نصب شده و هم چنین تاپایان سال 4 روستای  فتویه، شیخ حضور، مردنو و گودگز شهرستان بستک گازدار خواهند شد .

 

شایان ذکر است  شهرستان بستک  و جهانگیریه سابق در غرب استان هرمزگان و به فاصله تقریبا 230 کیلومتری شهر بندرعباس قراردارد،3000 فوت و به تعبیر دیگر تقریباحدود 900 متر از سطح دریا ارتفاع داشته و طبق آخرین سرشماری سال 95 حدود  85 هزار نفر جمعیت دارد.

 

 

امید است با استفاده مردم شهرستان بستک از گاز شهری می توانند به عنوان یکی دیگر از شهرهای سبز استان در کشور و  پس از شهرستان حاجی آباد شناخته و معرفی شوند.

در ادامه سایر تصاویر ازعملیات نصب علمک در  برخی محلات شهر بستک، مسجد برخوردار از گازشهری و استفاده از این نعمت الهی  برای بخاری ،لوله کشی گاز در منازل، امداد گاز بستک و... را مشاهده کنید.

گفتنی است این گزارش تحت عنوان برنامه در شهر، 15 مهرماه 99، ساعت 20 و 45 دقیقه از شبکه استانی خلیج فارس پخش شد.

 

 

لینک گزارش قسمت اول

لینک گزارش قسمت دوم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/07/20 - ١٤:٠٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 94

خروج
تصاویر منتخب