صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار  


نسخه چاپي

سرپرست واحد بازرسی فنی و نشت یابی شرکت گاز هرمزگان خبر داد:

انجام عملیات عیب یابی خطوط تغذیه به روش PCM-ACVG برای اولین بار

سرپرست واحد بازرسی فنی و نشت یابی شرکت گاز استان هرمزگان : از انجام عملیات عیب یابی خطوط تغذیه به روش PCM-ACVG برای اولین بار در شرکت گاز استان هرمزگان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان هرمزگان، جواد شهابی، سرپرست  واحد بازرسی فنی و نشت یابی شرکت گاز استان هرمزگان اظهار کرد:  عملیات عیب یابی پوشش خط تغذیه طولا/قشم به روشPCM/ACVG برای اولین بار به همت کارشناسان متخصص واحد بازرسی فنی این شرکت  صورت پذیرفت که به موجب این عملیات، عیوبی در طول خط مذکور کشف گردید .  

 

وی افزود: روش Pipeline Current Mapping (PCM) یکی از روش های مدرن بازرسی وضعیت سیستم حفاظت کاتدی و کیفیت پوشش خطوط لوله بوده و اساس این روش بر مبنای استفاده از جریان متناوب، تعقیب جهت و مقدار آن در داخل لوله می باشد و این روش با استفاده از جریان های متناوب و با فرکانس های مختلف قادر به تشخیص تداخل جریان استاتیکی و دینامیکی در محیط های شلوغ شهری است.

 

شهابی عنوان کرد: واحد بازرسی فنی و نشت یابی شرکت گاز استان هرمزگان،در برنامه ها و بازرسی های خود با استفاده از به روز ترین روش ها و استاندارد های موجود ،عملیات پایش را که باعث  کاهش خسارات احتمالی و جلوگیری از هدر رفت  سرمایه های ملی کشور می شود، عملیاتی می کند.

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/07/22 - ١٥:١٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 94

خروج
تصاویر منتخب